Biti dobar, u poslovnom svijetu ne odnosi se samo na karakternu osobinu jedne osobe, nego i na odnos te osobe prema radnim zadacima, te predstavlja ekvivalent njene sposobnosti da se sa njima uspješno nosi.
Jedno od osnovnih načela nas u Soz Unitas-u, jeste da se odredi: “Dobar za šta”?
Sasvim je prirodno i logično da nisu svi studenti/đaci dobri u svemu, i umjesto da se pitamo:”Da li je neko dobar”?, u ovom načelu polazimo od pitanja:”Za šta je neko dobar”?
Tako direktno unapređujemo naše članstvo i putem ovog koncepta nastoji se targetirati oblast u kojoj se studenti/đaci posebno ističu. Ovim pristupom razvijamo ideju da osoba i zadatak trebaju da odgovaraju jedno drugom, tj., da budu kompatibilni.
Većinom je prisutno uvriježeno mišljenje da neka kompanija treba da ima “bolje”, ljude, ali to uopće ne mora da bude tako. Ponekad, sve što je potrebno uraditi jeste da ljude dovedete na prave pozicije i onda će se postići potrebni rezultati.
Tako se mladi ljudi kroz angažman na našim zajedničkim projektima oslobađaju eventualnih kompleksa jer spoznaju da bez obzira što neko nije talentiran ili sklon za obavljanje jednog zadatka, apsolutno može otkriti svoj kvalitet putem kojeg će postizati nadprosječne rezultate na nekom drugom zadatku. Također vrlo važna je i sloboda putem koje mladi inkorporiraju individualnu kreativnost u zajedničkim aktivnostima. Primjedbama, sugestijama, prijedlozima, putem SOSa kao tijela pri Skupštini društva mladi zapravo postaju važan dio kompetentnog pristupa realizacije naših ciljeva.
Naslovnim fotografijama sa poslova inventura, kolegice i kolege, članovi Soz Unitas-a iz Sarajeva, na najkonkretniji način, uspješnom realizacijom radnih zadataka ukazuju na važnost i svrsishodnost dobrog radnog okruženja.